Strona główna » Blog » Co pochłania wilgoć? Domowe sposoby!

Co pochłania wilgoć? Domowe sposoby!

Data dodania: 17-11-2021

Co pochłania wilgoć? Domowe sposoby!
 

Wilgoć w domu – czy jest ktoś, kto nigdy nie zetknął się z tym mokrym, nieprzyjemnym problemem? Wilgoć niejedno ma imię i tyle samo kłopotów sprawia. Ten nieproszony gość jest zagrożeniem nie tylko dla domowego mienia, ale także zdrowia domowników. Wilgoć powoduje wykwity szkodliwej pleśni oraz namnażanie się niebezpiecznych, chorobotwórczych wirusów, bakterii czy grzybów. Warto zatem zadbać o odpowiednie warunki, które sprawią, że zapomnimy o nadmiernym zawilgoceniu. Jak zapobiegać wilgoci? Jak z nią walczyć? Podpowiadamy w kolejnych akapitach.


Czy istnieje niezawodny domowy pochłaniacz wilgoci?

 

Skuteczny, uniwersalny domowy pochłaniacz wilgoci – czy istnieje taki magiczny środek? Jak się okazuje, z wilgocią można walczyć na wiele rozmaitych sposobów. Można też, a nawet jest to wskazane, zapobiegać występowaniu wilgoci, aby uniknąć poważniejszego problemu z jej usuwaniem. Przede wszystkim należy zadbać o dobrą wentylację pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu. Pomocne może okazać się częste wietrzenie oraz montaż nawiewników czy rozszczelniaczy w oknach. Bardzo często po wystąpieniu nagłego zawilgocenia, domatorzy decydują się na doraźne środki, sięgając po domowe suszarki elektryczne. Jednak ich moc nie sprawdza się w praktyce. Bardzo radykalnym sposobem jest natomiast mechaniczne usuwanie pleśni ze ścian czy sufitów przy użyciu dostępnych detergentów. Jednak nieumiejętne czyszczenie może doprowadzić do uszkodzeń powierzchni, jak również odnowienia się problemu. Teoretycznie działanie przeciwgrzybiczne wykazują olejki, np. lawendowy czy goździkowy. W praktyce przemywanie miejsc pokrytych pleśnią bądź grzybami jest niewystarczające i nie przynosi oczekiwanych skutków.


Prawdziwie skuteczny sposób na wilgoć – silikażel!

 

Do często spotykanych sposobów walki z wilgocią, po które sięgają zdesperowani domownicy, są pochłaniacze domowej receptury. Zwykle pochłaniacze te są wykonywane z kredy lub soli, zawiniętych dokładnie w kilka warstw gazy. Słone lub kredowe zawiniątka są następnie umieszczane w punktach, w których wilgoć daje się we znaki. Natomiast to, co potwierdza praktyka, to rozpuszczenie preparatów, które dodatkowo pozostawiają nieestetyczne ślady, i wciąż panująca wilgoć. Na szczęście na ratunek przychodzi silikażel, czyli jedyny, naprawdę skuteczny i bezpieczny środek, którego zastosowanie cenione jest nie tylko w domach, ale także wielu dziedzinach życia. Czym jest silikażel i na czym polega jego działanie? To silnie absorbujący środek występujący w postaci granulek, które skutecznie i błyskawicznie pochłaniają wilgoć z otoczenia. Opakowanie z żelem krzemionkowym (inna nazwa silikażelu) wystarczy rozmieścić w newralgicznych punktach mieszkania, aby na własne oczy przekonać się o ich rewelacyjnym działaniu. Atutem silikażelu jest również cena – to ekonomiczne rozwiązanie, pozwalające uporać się z problemem wilgoci. Dodatkowo jest to produkt całkowicie naturalny i nie stwarzający zagrożenia dla zdrowia domowników czy kondycji domowego wyposażenia.


Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu