Strona główna » Blog

Blog

Ciekawostki i praktyczne porady - bądź na bieżąco


28-03-2022Wyświetleń: 145
Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience?

Pomimo tego, że wilgoć w łazience jest naturalnym efektem użytkowania tej części domu, bardzo często bywa problematyczna. Duża wilgotność wraz z wysoką temperaturą przyczyniają się do szybkiego rozwoju niesprzyjających warunków w łazience. Znaczne zmiany temperatur prowadzą z kolei do powstawania grzybów i pleśni. Jak pozbyć się wilgoci z łazienki i co pochłania wilgoć w łazience najskuteczniej – podpowiadamy w niniejszym artykule.

22-12-2021Wyświetleń: 285
Silikażel - do czego się sprawdza?
Silikażel to jeden z najskuteczniejszych pochłaniaczy wilgoci. Co jeszcze, poza efektywnością działania, sprawia, że środek cieszy się niesłabnącą popularnością i powszechnym zastosowaniem? Czym tak właściwie jest silikażel i jak go prawidłowo stosować? Gdzie i kiedy sprawdzi się najlepiej? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższych akapitach.
17-11-2021Wyświetleń: 306
Co pochłania wilgoć? Domowe sposoby!
Wilgoć w domu – czy jest ktoś, kto nigdy nie zetknął się z tym mokrym, nieprzyjemnym problemem? Wilgoć niejedno ma imię i tyle samo kłopotów sprawia. Ten nieproszony gość jest zagrożeniem nie tylko dla domowego mienia, ale także zdrowia domowników. Wilgoć powoduje wykwity szkodliwej pleśni oraz namnażanie się niebezpiecznych, chorobotwórczych wirusów, bakterii czy grzybów. Warto zatem zadbać o odpowiednie warunki, które sprawią, że zapomnimy o nadmiernym zawilgoceniu. Jak zapobiegać wilgoci? Jak z nią walczyć? Podpowiadamy w kolejnych akapitach.
30-04-2021Wyświetleń: 523
Dlaczego powinniśmy mieć pochłaniacz wilgoci w szafie?
Szafa – miejsce, w którym najczęściej przechowujesz swoje ubrania. A czy robisz to prawidłowo? Czy zapewniasz swojej garderobie odpowiednie warunki? I nie chodzi tu jedynie o odpowiednią ilość miejsca, ubrania złożone w kostkę czy doskonałą segregację poszczególnych elementów odzieży. Wilgoć, jaka z różnych powodów może zagościć w szafie, sprawia, że ubrania i przedmioty znajdujące się w niej bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu. Dlaczego?
17-09-2020Wyświetleń: 782
Jak zabezpieczyć przesyłkę przed wilgocią?
Deszcz, śnieg, a nawet wahania temperatur mogą spowodować zawilgocenie paczki. Do tego dochodzą warunki panujące w sortowniach – nie zawsze tak dobre, jak mogłoby się wydawać. Bez względu na to, czy wysyłasz paczkę do klienta, czy do bliskiej osoby, warto zadbać o jej odpowiednią ochronę przed wilgocią. Co to dokładnie oznacza?
24-08-2020Wyświetleń: 673
Dlaczego powinieneś mieć pochłaniacz wilgoci w aucie? Wyjaśniamy!
Wilgoć w aucie to utrapienie każdego kierowcy. Może doprowadzić do pojawienia się korozji i nieprzyjemnego zapachu, zniszczenia tapicerki, a nawet uszkodzenia elektryki. Duże zawilgocenie przyspiesza utlenianie połączeń elektrycznych i zakłóca działanie samochodowych podzespołów.Chociaż pora jesienno-zimowa najbardziej sprzyja jej obecności, to w praktyce, w mniejszym lub większym stopniu, występuje przez cały rok. Dlaczego jest niepożądanym zjawiskiem w samochodzie? Odpowiedzi na to pytanie jest co najmniej kilka. 
30-07-2020Wyświetleń: 3664
Wilgoć w piwnicy - jak się jej pozbyć?
Piwnica to najniżej zlokalizowane w budynku miejsce. Z racji tego, że znajduje się poniżej powierzchni gruntu, w bardzo dużym stopniu jest narażona na zawilgocenie. W efekcie na jej płaszczyznach mogą tworzyć się szkodliwe dla zdrowia skupiska grzybów i pleśni. Co więcej, wilgoć w piwnicy może też negatywnie wpływać na konstrukcję całego domu. Zawilgocone mury oraz posadzki mogą przyczynić się do naruszenia struktury ścian, a także pękania tynków.
24-06-2020Wyświetleń: 481
Dlaczego kupowanie pochłaniacza wilgoci się opłaca?

Wilgoć w domu czy w mieszkaniu może dostarczyć wielu problemów. Prowadząc do pojawiania się wykwitów pleśni, niszczy tynki. Może także być przyczyną uszkodzeń urządzeń elektrycznych. Najważniejszą kwestią jest jednak fakt, że nadmierna wilgoć wpływa niekorzystnie na zdrowie domowników. Można jednak łatwo się jej pozbyć. W jaki sposób? Stosując pochłaniacz wilgoci. Czy zakup silikażelu jest opłacalny i dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w poniższych akapitach.

29-05-2020Wyświetleń: 772
Jak poradzić sobie z zalanym sprzętem elektronicznym?
Zalany telefon, laptop czy tablet? Takie przypadki najczęściej przyprawiają właścicieli urządzeń elektronicznych o szybsze bicie serca. Tym bardziej że na zalany telefon gwarancja nie obowiązuje. Wbrew powszechnej opinii przygoda z wodą nie musi być dla niego wyrokiem. Przy odpowiednim postępowaniu oraz zastosowaniu skutecznego pochłaniacza wilgoci, telefon czy tablet mogą odzyskać pełną sprawność.Osuszacz do elektroniki – jak z niego korzystać?
23-04-2020Wyświetleń: 832
7 powodów, dla których warto mieć pochłaniacz wilgoci w domu

Na oknach w Twoim domu pojawiają się kropelki pary wodnej, a pranie schnie całą wieczność? A może zauważyłeś na ścianach niepokojące oznaki pleśni? To ostatni dzwonek na to, aby zainwestować w pochłaniacz wilgoci! Drobne kryształki silikażelu mają naprawdę ogromną moc. Ich wyjątkowe właściwości higroskopijne sprawią, że łatwo i skutecznie pozbędziesz się wilgoci z domu. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Oto siedem najważniejszych powodów!
 

23-04-2020Wyświetleń: 46323
Jak pozbyć się wilgoci w lampie samochodowej? Sprawdzone porady!
Parujące lampy w samochodzie to zmora wielu kierowców. Właścicieli pojazdów denerwuje przede wszystkim to, że negatywnie wpływają na estetykę pojazdu. Zaparowany reflektor w samochodzie sugeruje także pojawianie się usterki przedniej czy tylnej lampy. W rzeczywistości jednak problem jest o wiele poważniejszy. Osadzająca się para wodna powoduje, że reflektor o wiele gorzej emituje światło. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie nocą, kiedy od odpowiedniego oświetlenia drogi zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.
24-03-2020Wyświetleń: 840
Wilgoć w aucie - jak z nią walczyć?

Wilgoć w samochodzie to jeden z największych wrogów kierowców. Zaparowane szyby i lusterka nie tylko ograniczają widoczność, wpływając na bezpieczeństwo podczas jazdy, ale siłą rzeczy opóźniają wyruszenie w trasę. Nadmiar wilgoci przyczynia się również do korozji metalowych elementów wyposażenia pojazdu oraz pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Z wilgocią można jednak łatwo rozprawić się, stosując sprawdzone i skuteczne metody.

24-03-2020Wyświetleń: 1473
Żel krzemionkowy - czym jest i kiedy jest stosowany?

Chyba każdy spotkał się z problemem nadmiernej wilgoci uprzykrzającej codzienne czynności. Bez względu na to, gdzie występuje - w domu, w samochodzie czy w miejscu pracy - duże zawilgocenie sprzyja powstawaniu pleśni, co w konsekwencji przynosi pogorszenie stanu zdrowia oraz działa destrukcyjnie na sprzęt elektroniczny oraz inne przedmioty codziennego zastosowania. Chcąc uniknąć kłopotów związanych z nadmierną wilgocią, warto zaopatrzyć się w odpowiednią porcję żelu krzemionkowego – jedynego w 100% skutecznego środka likwidującego niepożądane zjawisko.

19-02-2020Wyświetleń: 716
Dlaczego żel krzemionkowy staje się tak popularny?

Nadmierna wilgoć w pomieszczeniu może bardzo uprzykrzyć życie. Jest jednym z podstawowych czynników sprzyjających wykwitom pleśni. W konsekwencji zagraża zdrowiu ludzi przebywających w pomieszczeniach. Może także prowadzić do awarii i defektów mebli oraz sprzętów elektronicznych. Jest jednak skuteczny sposób na to, aby się jej pozbyć. Silikażel, bo o nim mowa, w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Pojawia się już nie tylko w opakowaniach zawierających rozmaite produkty, ale pełni funkcję osuszacza powietrza w domu, aucie czy garażu. Co jest powodem jego skuteczności? Na to pytanie odpowiemy w poniższych akapitach.

19-02-2020Wyświetleń: 692
Żel krzemionkowy – czy poradzi sobie z wilgocią w samochodzie?

Wilgoć w samochodzie pojawia się zawsze, bez względu na porę roku. Chociaż wyjątkowo sprzyja jej okres zimy i jesieni. Powodem jest oczywiście niska temperatura powietrza i opady. Para wodna w aucie gromadzi się również wtedy, kiedy przewozi się dużą ilość pasażerów lub zwierzęta. I nie byłoby w niej nic złego, gdyby nie fakt, że może stać się przyczyną korozji, awarii elektryki, a nawet zniszczyć tapicerkę. Nie wspominając już o tym, że dostarcza stresu kierowcy, zwłaszcza rano, kiedy spieszy się do pracy, a przednia szyba uparcie pozostaje zaparowana. Jest jednak niezawodny sposób na wilgoć w samochodzie

24-01-2020Wyświetleń: 856
Wilgoć w mieszkaniu - jakie są jego przyczyny?
Jest niezwykle szkodliwa dla zdrowia. Jako bezpośrednia przyczyna osadzania się pleśni na ścianach, powoduje problemy układu oddechowego oraz alergie. Obniża odporność i może być przyczyną chronicznego zmęczenia. Wilgoć, bo o niej mowa, powoduje także niszczenie tynku. Skąd tak naprawdę się bierze i jak z nią walczyć? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.
20-12-2019Wyświetleń: 2622
Dlaczego silikażel jest znacznie lepszy od ryżu?

Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniu może sprawić szereg problemów. Pojawiające się na ścianach wykwity pleśni to jedynie wierzchołek góry lodowej, u podstawy której kryją się choroby układu oddechowego, alergie, jak również zniszczenie ścian czy przedmiotów codziennego użytku. Z tego względu warto sięgać po pochłaniacze wilgoci. Warto jednak pamiętać, że obok tych naturalnych, z ryżem w roli głównej, istnieją także specjalistyczne preparaty pozwalające o wiele skuteczniej pozbyć się wilgoci. Jakie zalety ma silikażel i dlaczego jest lepszy od ryżu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższych akapitach.

20-12-2019Wyświetleń: 2681
Żel krzemionkowy – 7 wyjątkowych zastosowań!

Bez względu na to, że silikażel jest znany od setek lat, dopiero w ostatnich latach zrobiło się o nim głośno. Wszystko za sprawą ogromnego spektrum zastosowań drobnych granulek. Co więcej, do tej pory wiele osób zastanawiało się nad tym, czy żel krzemionkowy jest trujący? Naturalne pochodzenie produktu pozwoliło jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, stawiając silikażel w gronie substancji bezpiecznych dla człowieka i środowiska naturalnego.

25-11-2019Wyświetleń: 1184
Jak pozbyć się wilgoci ze ściany? Podpowiadamy!

Wilgoć na ścianie nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia, ale wykazuje szkodliwy wpływ na zdrowie domowników. Szybko może przekształcić się w pleśń sprzyjającą rozwojowi szeregu chorób. Zanim więc to nastąpi, warto podjąć stosowne kroki. Jak pozbyć się wilgoci ze ścian? Odpowiedź na to pytanie zamieszczamy w poniższych akapitach.

24-11-2019Wyświetleń: 2024
Domowe sposoby na wilgoć – porady eksperta

Powoduje przebarwienia ścian, a czasem też odpadanie tynku. Wpływa negatywnie nie tylko na estetykę wnętrza, ale przede wszystkim na zdrowie przebywających w nim osób. Wilgoć, bo o niej mowa, to problem pojawiający się w wielu domach i mieszkaniach – również tych nowych. Jak walczyć z wilgocią i jak jej zapobiegać? Odpowiedź na te pytania przedstawiamy w poniższych akapitach.

10-10-2019Wyświetleń: 1954
Pochłaniacz wilgoci - dobry przyjaciel Twojego telefonu

Nie ulega wątpliwości, że drobna elektronika, taka jak telefony, smartwatche czy tablety, zdecydowanie nie przepada za kontaktem z wodą. Ze względu na codzienne i intensywne użytkowanie, zwłaszcza telefony komórkowe są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Zatem warto zatroszczyć się o odpowiednią ochronę posiadanego urządzenia.

23-07-2019Wyświetleń: 1116
Pochłaniacz wilgoci do domu – czy warto?

Wilgotność powietrza to wskaźnik informujący o tym, jak wiele pary wodnej zawieszonej jest w powietrzu. Z pewnością nie jest dobrze, gdy wynosi on zero. W zależności od warunków, zbyt wilgotne powietrze również nie jest pożądane. Co możesz na to poradzić i jak wyregulować poziom wilgotności w powietrzu? Najlepszym rozwiązaniem jest pochłaniacz wilgoci do domu. Podpowiadamy, dlaczego warto w niego inwestować?

23-07-2019Wyświetleń: 1823
Pochłaniacz wilgoci do samochodu – dlaczego warto na niego postawić?
Nieprzyjemny zapach stęchlizny, którego nie zamaskują żadne odświeżacze powietrza, czy rdzewiejące obrzeża metalowych ramek i wykończeń – takie są efekty wilgoci panującej w kabinie samochodu. Sygnałem alarmującym są regularnie zaparowane szyby. To właściwy moment na ratowanie stanu Twojego pojazdu. Masz dwa rozwiązania: możesz przez cały rok mieć włączoną klimatyzację, która osusza powietrze, albo zainwestować w pochłaniacz wilgoci.
Przejdź do strony głównej
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu