Strona główna » Blog

Blog

Ciekawostki i praktyczne porady - bądź na bieżąco


23-04-2020Wyświetleń: 40
7 powodów, dla których warto mieć pochłaniacz wilgoci w domu

Na oknach w Twoim domu pojawiają się kropelki pary wodnej, a pranie schnie całą wieczność? A może zauważyłeś na ścianach niepokojące oznaki pleśni? To ostatni dzwonek na to, aby zainwestować w pochłaniacz wilgoci! Drobne kryształki silikażelu mają naprawdę ogromną moc. Ich wyjątkowe właściwości higroskopijne sprawią, że łatwo i skutecznie pozbędziesz się wilgoci z domu. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Oto siedem najważniejszych powodów!
 

23-04-2020Wyświetleń: 130
Jak pozbyć się wilgoci w lampie samochodowej? Sprawdzone porady!
Parujące lampy w samochodzie to zmora wielu kierowców. Właścicieli pojazdów denerwuje przede wszystkim to, że negatywnie wpływają na estetykę pojazdu. Zaparowany reflektor w samochodzie sugeruje także pojawianie się usterki przedniej czy tylnej lampy. W rzeczywistości jednak problem jest o wiele poważniejszy. Osadzająca się para wodna powoduje, że reflektor o wiele gorzej emituje światło. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie nocą, kiedy od odpowiedniego oświetlenia drogi zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów.
24-03-2020Wyświetleń: 100
Wilgoć w aucie - jak z nią walczyć?

Wilgoć w samochodzie to jeden z największych wrogów kierowców. Zaparowane szyby i lusterka nie tylko ograniczają widoczność, wpływając na bezpieczeństwo podczas jazdy, ale siłą rzeczy opóźniają wyruszenie w trasę. Nadmiar wilgoci przyczynia się również do korozji metalowych elementów wyposażenia pojazdu oraz pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Z wilgocią można jednak łatwo rozprawić się, stosując sprawdzone i skuteczne metody.

24-03-2020Wyświetleń: 55
Żel krzemionkowy - czym jest i kiedy jest stosowany?

Chyba każdy spotkał się z problemem nadmiernej wilgoci uprzykrzającej codzienne czynności. Bez względu na to, gdzie występuje - w domu, w samochodzie czy w miejscu pracy - duże zawilgocenie sprzyja powstawaniu pleśni, co w konsekwencji przynosi pogorszenie stanu zdrowia oraz działa destrukcyjnie na sprzęt elektroniczny oraz inne przedmioty codziennego zastosowania. Chcąc uniknąć kłopotów związanych z nadmierną wilgocią, warto zaopatrzyć się w odpowiednią porcję żelu krzemionkowego – jedynego w 100% skutecznego środka likwidującego niepożądane zjawisko.

19-02-2020Wyświetleń: 90
Dlaczego żel krzemionkowy staje się tak popularny?

Nadmierna wilgoć w pomieszczeniu może bardzo uprzykrzyć życie. Jest jednym z podstawowych czynników sprzyjających wykwitom pleśni. W konsekwencji zagraża zdrowiu ludzi przebywających w pomieszczeniach. Może także prowadzić do awarii i defektów mebli oraz sprzętów elektronicznych. Jest jednak skuteczny sposób na to, aby się jej pozbyć. Silikażel, bo o nim mowa, w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Pojawia się już nie tylko w opakowaniach zawierających rozmaite produkty, ale pełni funkcję osuszacza powietrza w domu, aucie czy garażu. Co jest powodem jego skuteczności? Na to pytanie odpowiemy w poniższych akapitach.

19-02-2020Wyświetleń: 55
Żel krzemionkowy – czy poradzi sobie z wilgocią w samochodzie?

Wilgoć w samochodzie pojawia się zawsze, bez względu na porę roku. Chociaż wyjątkowo sprzyja jej okres zimy i jesieni. Powodem jest oczywiście niska temperatura powietrza i opady. Para wodna w aucie gromadzi się również wtedy, kiedy przewozi się dużą ilość pasażerów lub zwierzęta. I nie byłoby w niej nic złego, gdyby nie fakt, że może stać się przyczyną korozji, awarii elektryki, a nawet zniszczyć tapicerkę. Nie wspominając już o tym, że dostarcza stresu kierowcy, zwłaszcza rano, kiedy spieszy się do pracy, a przednia szyba uparcie pozostaje zaparowana. Jest jednak niezawodny sposób na wilgoć w samochodzie

24-01-2020Wyświetleń: 221
Wilgoć w mieszkaniu - jakie są jego przyczyny?
Jest niezwykle szkodliwa dla zdrowia. Jako bezpośrednia przyczyna osadzania się pleśni na ścianach, powoduje problemy układu oddechowego oraz alergie. Obniża odporność i może być przyczyną chronicznego zmęczenia. Wilgoć, bo o niej mowa, powoduje także niszczenie tynku. Skąd tak naprawdę się bierze i jak z nią walczyć? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.
20-12-2019Wyświetleń: 276
Dlaczego silikażel jest znacznie lepszy od ryżu?

Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniu może sprawić szereg problemów. Pojawiające się na ścianach wykwity pleśni to jedynie wierzchołek góry lodowej, u podstawy której kryją się choroby układu oddechowego, alergie, jak również zniszczenie ścian czy przedmiotów codziennego użytku. Z tego względu warto sięgać po pochłaniacze wilgoci. Warto jednak pamiętać, że obok tych naturalnych, z ryżem w roli głównej, istnieją także specjalistyczne preparaty pozwalające o wiele skuteczniej pozbyć się wilgoci. Jakie zalety ma silikażel i dlaczego jest lepszy od ryżu? Na to pytanie odpowiadamy w poniższych akapitach.

20-12-2019Wyświetleń: 242
Żel krzemionkowy – 7 wyjątkowych zastosowań!

Bez względu na to, że silikażel jest znany od setek lat, dopiero w ostatnich latach zrobiło się o nim głośno. Wszystko za sprawą ogromnego spektrum zastosowań drobnych granulek. Co więcej, do tej pory wiele osób zastanawiało się nad tym, czy żel krzemionkowy jest trujący? Naturalne pochodzenie produktu pozwoliło jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, stawiając silikażel w gronie substancji bezpiecznych dla człowieka i środowiska naturalnego.

25-11-2019Wyświetleń: 224
Jak pozbyć się wilgoci ze ściany? Podpowiadamy!

Wilgoć na ścianie nie tylko wpływa na estetykę pomieszczenia, ale wykazuje szkodliwy wpływ na zdrowie domowników. Szybko może przekształcić się w pleśń sprzyjającą rozwojowi szeregu chorób. Zanim więc to nastąpi, warto podjąć stosowne kroki. Jak pozbyć się wilgoci ze ścian? Odpowiedź na to pytanie zamieszczamy w poniższych akapitach.

24-11-2019Wyświetleń: 267
Domowe sposoby na wilgoć – porady eksperta

Powoduje przebarwienia ścian, a czasem też odpadanie tynku. Wpływa negatywnie nie tylko na estetykę wnętrza, ale przede wszystkim na zdrowie przebywających w nim osób. Wilgoć, bo o niej mowa, to problem pojawiający się w wielu domach i mieszkaniach – również tych nowych. Jak walczyć z wilgocią i jak jej zapobiegać? Odpowiedź na te pytania przedstawiamy w poniższych akapitach.

10-10-2019Wyświetleń: 776
Pochłaniacz wilgoci - dobry przyjaciel Twojego telefonu

Nie ulega wątpliwości, że drobna elektronika, taka jak telefony, smartwatche czy tablety, zdecydowanie nie przepada za kontaktem z wodą. Ze względu na codzienne i intensywne użytkowanie, zwłaszcza telefony komórkowe są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Zatem warto zatroszczyć się o odpowiednią ochronę posiadanego urządzenia.

23-07-2019Wyświetleń: 247
Pochłaniacz wilgoci do domu – czy warto?

Wilgotność powietrza to wskaźnik informujący o tym, jak wiele pary wodnej zawieszonej jest w powietrzu. Z pewnością nie jest dobrze, gdy wynosi on zero. W zależności od warunków, zbyt wilgotne powietrze również nie jest pożądane. Co możesz na to poradzić i jak wyregulować poziom wilgotności w powietrzu? Najlepszym rozwiązaniem jest pochłaniacz wilgoci do domu. Podpowiadamy, dlaczego warto w niego inwestować?

23-07-2019Wyświetleń: 457
Pochłaniacz wilgoci do samochodu – dlaczego warto na niego postawić?
Nieprzyjemny zapach stęchlizny, którego nie zamaskują żadne odświeżacze powietrza, czy rdzewiejące obrzeża metalowych ramek i wykończeń – takie są efekty wilgoci panującej w kabinie samochodu. Sygnałem alarmującym są regularnie zaparowane szyby. To właściwy moment na ratowanie stanu Twojego pojazdu. Masz dwa rozwiązania: możesz przez cały rok mieć włączoną klimatyzację, która osusza powietrze, albo zainwestować w pochłaniacz wilgoci.
Przejdź do strony głównej
EG System Sp. z o.o. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl