Strona główna » Blog » Dlaczego powinieneś mieć pochłaniacz wilgoci w aucie? Wyjaśniamy!

Dlaczego powinieneś mieć pochłaniacz wilgoci w aucie? Wyjaśniamy!

Data dodania: 24-08-2020

Silikażel w aucie


Dlaczego powinieneś mieć pochłaniacz wilgoci w aucie? Wyjaśniamy!

 

Wilgoć w aucie to utrapienie każdego kierowcy. Chociaż pora jesienno-zimowa najbardziej sprzyja jej obecności, to w praktyce, w mniejszym lub większym stopniu, występuje przez cały rok. Dlaczego jest niepożądanym zjawiskiem w samochodzie? Odpowiedzi na to pytanie jest co najmniej kilka.


Skutki nadmiernej wilgotności w samochodzie

 

Wilgoć w pojeździe może doprowadzić do pojawienia się korozji i nieprzyjemnego zapachu, zniszczenia tapicerki, a nawet uszkodzenia elektryki. Duże zawilgocenie przyspiesza utlenianie połączeń elektrycznych i zakłóca działanie samochodowych podzespołów. Przyczynia się też do parowania szyb, co w konsekwencji może prowadzić do ograniczenia widoczności i ryzyka wypadku. Zimą dochodzi ponadto do zamarzania szyb od środka, co jest szczególnie irytujące w momencie, kiedy ważne jest natychmiastowe skorzystanie z samochodu, na przykład w drodze do pracy. Poziom wilgotności ma również niebagatelny wpływ na organizm człowieka. Nadmiar wilgoci prowadzi do rozwoju pleśni, które negatywnie oddziałują na zdrowie i samopoczucie. Warto zatem zatroszczyć się o odpowiednie warunki także we własnym samochodzie.


Pochłaniacz wilgoci – na ratunek zmotoryzowanym

 

Żel krzemionkowy do auta świetnie radzi sobie z wilgocią w samochodzie. Nie warto tracić czasu na eksperymenty ze żwirkiem dla kotów czy torebką ryżu. Wbrew pozorom nie są skuteczne, a wręcz przeciwnie – mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Silikażel, bo również pod taką nazwą występuje pochłaniacz wilgoci, to preparat stworzony po to, aby skutecznie rozprawić się z wilgocią. Świetnie sprawdza się także w samochodzie. Pomimo niedużych gabarytów, preparat szybko i skutecznie likwiduje nadmiar wody z wnętrza auta. Nie wysusza przy tym powietrza. Aby zapewnić optymalne działanie produktu, należy rozmieścić go w miejscach najbardziej narażonych na pojawienie się wilgoci, czyli kokpicie i dywanikach. Warto oczywiście pamiętać aby systematycznie dbać o stan pojazdu. Porządek i czystość w samochodzie oraz regularne wietrzenie mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka występowania wilgoci we wnętrzu samochodu. Jeśli jednak dostanie się ona do auta, wystarczy sięgnąć po kilka opakowań pochłaniacza wilgoci, a problem wkrótce rozwiąże się sam.


Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu