Strona główna » Blog » Dlaczego silikażel jest znacznie lepszy od ryżu?

Dlaczego silikażel jest znacznie lepszy od ryżu?

Data dodania: 20-12-2019

Saszetki silikażelu
 

Czy żel krzemionkowy jest bezpieczny? Naturalnie!

 

Zwolennicy naturalnych rozwiązań, zapytani o środek, który pozwoliłby im na walkę z wilgocią bardzo często przywołują ryż. Czy ziarna ryżu w istocie skutecznie pochłaniają wilgoć? To mit. Warto przede wszystkim podkreślić, że ryż nie jest w stanie usunąć wilgoci na odległość czy z drobnych zakamarków, nie mówiąc o wnętrzu czy podzespołach urządzeń elektronicznych. W przeciwieństwie do ryżu, silikażel efektywnie działa również, nie będąc w bezpośrednim kontakcie z wilgocią, a do tego cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Ponieważ jest minerałem, który naturalnie występuje w przyrodzie. Jego porowata struktura sprawia, że o wiele lepiej od ryżu chłonie wilgoć. Żel krzemionkowy – czy jest trujący? Oczywiście, że nie! Nie nadaje się co prawda do spożycia, ale nieprawdą jest, że może wywołać silne zatrucie.
 

Czy żel krzemionkowy jest drogi?

 

Silikażel – producent zadbał o to, aby maleńkie granulki żelu krzemionkowego nie nadwyrężały budżetu. Dość niski koszt produkcji sprawia, że silikażel jest stosunkowo tani. W przeciwieństwie do ryżu wystarcza na dłuższy czas, co również zmniejsza koszty poniesione na zakup specjalistycznego pochłaniacza wilgoci. Warto zatem traktować ryż w kategoriach stricte kulinarnych, a w celu osuszania sięgać po profesjonalne środki, jakim niewątpliwie jest silikażel.
 

Żel krzemionkowy – suszenie sposobem na regenerację

 

Jak poznać, że ryż stracił swoje właściwości absorpcyjne? Nie ma na to sposobu. Po prostu po tygodniu użytkowania zaleca się wymienić ziarna. W przypadku silikażelu problem sam się rozwiązuje. Produkt wystarcza na dłuższy czas. A jak poznać, że silikażel stracił swoje właściwości? Po wyglądzie kryształów, które stają się matowe. W wielu przypadkach ulegają też zabarwieniu na inny kolor. Na tym jednak nie koniec! Pomarańczowy silikażel można poddać regeneracji. Wystarczy jedynie włożyć go do piekarnika i stopniowo zwiększać temperaturę z 80 do około 130 stopni Celsjusza. Kiedy kryształki zyskają swój pierwotny wygląd, będzie to oznaczać, że ponownie mogą spełniać swoją rolę.

 

Żel krzemionkowy – gdzie kupić?

 

Silikażel kontra ryż? Starcie wygrywa ten pierwszy. Jego mocne strony to przede wszystkim skuteczność, naturalność oraz bezpieczeństwo. I co ważne, żel krzemionkowy, kiedy przestanie chłonąć wilgoć, dobitnie o tym poinformuje, zmieniając swój wygląd. Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że poszukujesz sprawdzonych rozwiązań. Świetnie trafiłeś, bo od zakupu najskuteczniejszego preparatu, jakim jest silikażel dzieli Cię już tylko kilka kliknięć!

 
Zobacz nasz ostatni wpis: Żel krzemionkowy – 7 wyjątkowych zastosowań!

Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu