Strona główna » Blog » Pochłaniacz wilgoci do samochodu – dlaczego warto na niego postawić?

Pochłaniacz wilgoci do samochodu – dlaczego warto na niego postawić?

Data dodania: 23-07-2019 Nieprzyjemny zapach stęchlizny, którego nie zamaskują żadne odświeżacze powietrza, czy rdzewiejące obrzeża metalowych ramek i wykończeń – takie są efekty wilgoci panującej w kabinie samochodu. Sygnałem alarmującym są regularnie zaparowane szyby. To właściwy moment na ratowanie stanu Twojego pojazdu. Masz dwa rozwiązania: możesz przez cały rok mieć włączoną klimatyzację, która osusza powietrze, albo zainwestować w pochłaniacz wilgoci.

Zastosowanie silika żelu w aucie

 

Pochłaniacz wilgoci do samochodu – skuteczny ratunek z opresji

 

To, czego potrzebuje każdy kierowca, to pochłaniacz wilgoci w samochodzie. Okazuje się bowiem, że problem z nadmiarem wilgoci w kabinie jest powszechny i może dotyczyć każdego pojazdu. Skuteczny odwilżacz zdecydowanie poprawi komfort jazdy, pozytywnie wpłynie na zdrowie kierowcy i pasażerów. Może także ocalić auto przed zbyt szybkim niszczeniem.

 

Jak działa pochłaniacz wilgoci do auta?

 

Oczywiście pochłania wilgoć we wnętrzu kabiny pojazdu. Co stanowi jej główne źródła? To incydentalne zalania (na przykład podczas wizyty w myjni) i… pasażerowie. Gdy do samochodu wsiądą 4 osoby, ich oddechy przyczyniają się do natychmiastowego pokrycia szyby kropelkami wody. Ponadto, wilgoć często wnoszona jest na odzieży wierzchniej oraz na butach, wraz z deszczem czy śniegiem.

 

Czy można uniknąć wilgoci w kabinie, która utrudnia widoczność, może prowadzić do rdzewienia elementów metalowych, a także do uszkodzenia elektroniki? Jak sobie poradzić z wilgocią, która wywołuje nieprzyjemny zapach, oznaczający, że w samochodzie zaczęła rozwijać się pleśń? Odpowiedź jest bardzo prosta – inwestycja w samochodowy pochłaniacz wilgoci.

 

Czy pochłaniacz wilgoci w samochodzie to konieczność?

 

Nie ulega wątpliwości, że pochłaniacz wilgoci, chociaż niedoceniany, jest produktem niezbędnym w samochodzie. Podczas całego swojego okresu przydatności, który na ogóły wynosi kilka miesięcy, jest w stanie wchłonąć pół litra wody i więcej! To dwie szklanki wody wchłonięte w saszetkę o wielkości drożdżówki czy wagonu chusteczek higienicznych. W przeciwnym razie, dwie szklanki wody każdego ranka ściekałyby po szybach, przedostawały się w najdrobniejsze zakamarki pojazdu i były pożywką dla rozwoju pleśni w aucie.

 

Zastosowanie silika żelu w aucie

 

Warto pamiętać, że samochodowy pochłaniacz wilgoci to bezpieczny produkt pozbawiony elementów mechanicznych. I chociaż nie usunie zgromadzonej wody w ciągu kilkunastu minut, efekty jego działania będą zauważalnego podczas codziennego użytkowania.


Przejdź do strony głównej ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
EG System Sp. z o.o. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl