Strona główna » Blog » Pochłaniacz wilgoci - dobry przyjaciel Twojego telefonu

Pochłaniacz wilgoci - dobry przyjaciel Twojego telefonu

Data dodania: 10-10-2019

Nie ulega wątpliwości, że drobna elektronika, taka jak telefony, smartwatche czy tablety, zdecydowanie nie przepada za kontaktem z wodą. Ze względu na codzienne i intensywne użytkowanie, zwłaszcza telefony komórkowe są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Zatem warto zatroszczyć się o odpowiednią ochronę posiadanego urządzenia.Mokry telefon


Zalany telefon - i co teraz? Sprawdź pochłaniacz wilgoci!

 

Z pewnością znasz mrożące krew w żyłach historie o uszkodzeniu telefonów, którego powodem była woda? A może sam doświadczyłeś utraty swojego drogocennego sprzętu właśnie za sprawą wilgoci? Drobne układy scalone, elementy optyczne czy poszczególne gniazda to bardzo delikatne detale telefonu. Przede wszystkim, jeśli już doszło do tego typu incydentu, to nie rozpaczaj nad rozlanym mlekiem, a właściwie wodą. Przede wszystkim podejmij szybką akcję ratunkową polegającą na osuszeniu telefonu za pomocą pochłaniacza wilgoci. 
 

W jaki sposób skutecznie przeprowadzić osuszanie telefonu z pomocą pochłaniacza wilgoci?

 

Żel krzemionkowy, znany także jako silikażel – to ratunek dla Twojego sprzętu. Zapakowany w małe woreczki, okaże się nieocenioną pomocą podczas osuszania telefonu. Umieść w bliskiej odległości paczuszki z silikażelem i zaobserwuj, jak ten niepozorny środek rewelacyjnie pochłania wilgoć z Twojego telefonu. Pamiętaj, że zarówno rodzaj wykorzystanego preparatu oraz czas działania również ma niebagatelny wpływ na skuteczność Twojego działania. Nie czekaj, tylko sięgnij po sprawdzone rozwiązania. Zamiast ręczników, chusteczek czy strumienia powietrza, wykorzystaj pochłaniacz wilgoci, który szybko i sprawnie usunie powstałe zawilgocenie. 
 

Co stoi za efektywnością działania pochłaniacza wilgoci?

 

Dzięki swoim właściwościom absorpcyjnym oraz porowatej strukturze, żel krzemionkowy wykorzystywany jest także do zabezpieczenia sprzętu elektronicznego oraz jego poszczególnych podzespołów przed wilgocią już na etapie produkcyjnym, jak również podczas transportu. Telefony w dużym stopniu narażone są na szkodliwe działanie wilgoci podczas codziennego użytkowania. Deszcz, zaparowane pomieszczenia czy nieostrożne obchodzenie się ze sprzętem może przyczynić się do awarii telefonu. Może, jednak nie musi, jeśli pod ręką będziesz mieć zawsze kilka torebek pochłaniacza wilgoci, który uratuje Twoje urządzenie z niejednej mokrej opresji.
 

Pochłaniacz wilgoci z telefonem
Zobacz nasz ostatni wpis: Pochłaniacz wilgoci do domu – czy warto?

 


Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl