Strona główna » Blog » Dlaczego żel krzemionkowy staje się tak popularny?

Dlaczego żel krzemionkowy staje się tak popularny?

Data dodania: 19-02-2020

Silikażel i pamięć przenośna
 

Żel krzemionkowy – naturalny i bezpieczny dla zdrowia

 

Zanim jednak zaczniemy wymieniać wyjątkowe właściwości silikażelu, przyjrzymy mu się przez moment. Żel krzemionkowy to granulowata, porowata forma ditlenku krzemu, czyli związku chemicznego występującego w przyrodzie. I tutaj przechodzimy do pierwszej jego zalety. Silikażel jest w pełni naturalny. Oznacza to, że nie zagraża zdrowiu ludzi przebywających w pomieszczeniu, w którym jest używany, chociaż oczywiście nie należy go zjadać. Żel krzemionkowy jest także antyalergiczny, dzięki czemu nie powoduje zaostrzenia dolegliwości u osób mających skłonność do uczuleń.
 

Silikażel to znakomity absorbent pary wodnej

 

Najważniejszą właściwością silikażelu są jednak jego właściwości higroskopijne. Maleńkie porowate granulki znakomicie chłoną parę wodną. Dzięki temu osuszają powietrze i przywracają właściwą wilgotność. Co ważne, nie wchodzą w reakcje chemiczne z innymi substancjami, dzięki czemu nie stwarzają zagrożenia. Nie pozostawiają także śladów na powierzchniach. Na tym jednak nie koniec zalet żelu krzemionkowego. Wybierając go w charakterze osuszacza, warto pamiętać, że granulki nadają się do regeneracji. W chwili, kiedy stracą przezroczystość, można umieścić je na kilka minut w piekarniku lub kuchence mikrofalowej. Nasza rada: regenerując silikażel, zwiększajcie stopniowo temperaturę. W ten sposób unikniecie ewentualnych uszkodzeń granulek. Podpowiadamy jednocześnie, że silikażel wytrzymuje temperaturę sięgającą nawet 900 stopni Celsjusza. Aby poddać go regeneracji, wystarczy jednak nie więcej niż 200 stopni Celsjusza.
 

Zobacz nasz ostatni wpis: Żel krzemionkowy – czy poradzi sobie z wilgocią w samochodzie?

Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu