Strona główna » Blog » Powody, dla których warto wyposażyć torbę w pochłaniacz wilgoci

Powody, dla których warto wyposażyć torbę w pochłaniacz wilgoci

Data dodania: 11-10-2019

Torba sportowa


Pochłaniacz wilgoci  – ważny element w torbie sportowej

 

Torba sportowa przydaje się przede wszystkim po to, aby przechować Twój sportowy strój, a także wszelkie niezbędne drobiazgi typu dokumenty, telefon, klucze itp. Jednak z uwagi na zastosowanie torby sportowej, warto wyposażyć ją w pochłaniacz wilgoci. Dlaczego ma to istotne znaczenie? Tłumaczymy w poniższym tekście.
 

Dlaczego warto przechowywać pochłaniacz wilgoci w torbie sportowej?

 

Bez względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonana jest Twoja sportowa torba, wodoodporna czy nie, warto zabezpieczyć się przed wilgocią, która może się w niej pojawić. Źródłem niepożądanej wilgoci mogą okazać się mokre ręczniki, przepocona odzież treningowa czy prozaiczne przypadkowe zalanie. Aby zapobiec nagromadzeniu się wilgoci, wystarczy sięgnąć po skuteczne i zarazem proste rozwiązanie. Jest to żel krzemionkowy, dostępny w paczuszkach o różnej gramaturze. Już kilka woreczków z żelem, umieszczonych w torbie treningowej, sprawi, że zapomnisz o zawilgoceniu w jej wnętrzu oraz brzydkiego zapachu.
 

Kiedy stosować pochłaniacz wilgoci w torbie sportowej?

 

Jak sama nazwa wskazuje, preparat wrzucony do torby, będzie pochłaniać wilgoć. W efekcie przyniesie też wiele innych korzyści.

  • Pochłaniacz wilgoci jest absolutnie nieszkodliwy dla zdrowia, jak również przedmiotów, w sąsiedztwie których się znajdzie. Można bez obaw stosować go wszędzie i w każdych warunkach. W końcu jego zadaniem jest chronić – nie szkodzić!
  • Pochłaniacz wilgoci, neutralizując wilgoć, zapobiega jednocześnie pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów, które mogą pochodzić z przechowywanych zbyt długo w zamknięciu mokrych ubrań czy obuwia.
  • W torbie treningowej może znaleźć się nie tylko strój sportowy, ale również podręczne gadżety i akcesoria, takie jak telefon, portfel czy kluczyki do samochodu. Tym bardziej korzystny wpływ pochłaniacza wilgoci pozwoli wyjść wspomnianym przedmiotom bez szwanku w starciu z mokrymi elementami.
  • Woreczki są niewielkich rozmiarów. Również niewiele ważą. Z tego względu nie zajmą dużo miejsca i nie wpłyną na zmniejszenie pojemności torby, nawet w przypadku najmniejszych modeli. 
  • Kolejną zaletą pochłaniaczy wilgoci w postaci krzemionkowych kulek jest możliwość ich wielokrotnego wykorzystania. Z powodzeniem te same opakowania możesz zabrać w torbie podczas kolejnych wyjść na trening. Skuteczność działania przez długi czas pozostanie na wysokim poziomie.


Zobacz nasz ostatni wpis: Pochłaniacz wilgoci - dobry przyjaciel Twojego telefonu

Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu