Strona główna » Blog » Wilgoć w aucie - jak z nią walczyć?

Wilgoć w aucie - jak z nią walczyć?

Data dodania: 24-03-2020

Silikażel
 


Wilgoć w samochodzie to jeden z największych wrogów kierowców. Zaparowane szyby i lusterka nie tylko ograniczają widoczność, wpływając na bezpieczeństwo podczas jazdy, ale siłą rzeczy opóźniają wyruszenie w trasę. Nadmiar wilgoci przyczynia się również do korozji metalowych elementów wyposażenia pojazdu oraz pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Z wilgocią można jednak łatwo rozprawić się, stosując sprawdzone i skuteczne metody.
 

Dobre nawyki kluczem do zapobiegania wilgoci

 

Od czego zacząć, aby raz na zawsze zapomnieć o problemie, jaką jest wilgoć w aucie? Przede wszystkim warto zatroszczyć się o drożność wszelkich otworów wentylacyjnych w pojeździe. Regularne oczyszczanie ich z zalegających liści, lodu i śniegu pozwoli na skuteczniejsze wydostanie się pary wodnej z wnętrza samochodu. Niedopuszczalne jest pozostawianie w kabinie auta mokrych ręczników czy ściereczek. Usunięcie nimi pary z szyb to tylko doraźne rozwiązanie, ponieważ wilgoć szybko powróci z przemoczonych akcesoriów. Warto też sięgnąć po gumowe dywaniki samochodowe – systematycznie osuszane, w przeciwieństwie do ich materiałowych odpowiedników, pomogą w skutecznej walce z wilgocią.
 

Żel krzemionkowy – najskuteczniejsza metoda pozbycia się wilgoci w aucie?

 

Chociaż różne źródła prześcigają się w podsuwaniu dobrych rad dotyczących walki z wilgocią w samochodzie, to większość z nich jest po prostu nieskuteczna. Żwirek dla kotów czy ryż w aucie nie spełniają oczekiwań, a niekiedy wręcz potęgują problem, zanieczyszczając tapicerkę pojazdu. Jedynym skutecznym sposobem, aby uporać się z wilgocią, są osuszacze powietrza. Występują pod nazwą pochłaniaczy wilgoci lub silikażelu (żelu krzemionkowego). Te naturalne preparaty świetnie radzą sobie z wilgocią dzięki bardzo wysokiemu współczynnikowi higroskopijności. Szybko pochłaniają parę wodną, pozostawiając wnętrze pojazdu suche na długi czas. Co więcej, nie wywołują podrażnień i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Warto dodać, że pochłaniacze wilgoci w postaci żelu krzemionkowego z powodzeniem można poddać regeneracji. Wystarczy na kilka minut umieścić je w kuchence mikrofalowej lub piekarniku, aby ponownie skutecznie spełniał swoje zadanie.
 

Silikażel w samochodzie – komfort użytkowania

 

Wilgoć w samochodzie może prowadzić do wielu niepożądanych konsekwencji, w tym utrudnień widoczności w czasie jazdy czy uszkodzeniu delikatnych podzespołów wewnątrz samochodu. Nie można zapominać, że jej obecność pozwala też na rozwój szkodliwej dla zdrowia pleśni. Wybierając sprawdzone rozwiązanie w postaci silikażelu, problem nadmiernego zawilgocenia w aucie znika szybko i na długi czas.
 

Najlepsze pochłaniacze wilgoci do samochodu dostępne w naszym sklepie:

Pochłaniacz wilgoci - zestaw saszetek STANDARD - silikażel białyPochłaniacz wilgoci - zestaw saszetek MIX - silikażel biały
Pochłaniacz wilgoci - silikażel pomarańczowy, kanisterWskaźnik wilgotności - opakowanie (50 sztuk)


Zobacz nasz ostatni wpis: Dlaczego żel krzemionkowy staje się tak popularny?

Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu