Strona główna » Blog » Dlaczego kupowanie pochłaniacza wilgoci się opłaca?

Dlaczego kupowanie pochłaniacza wilgoci się opłaca?

Data dodania: 24-06-2020

Wilgoć w domu czy w mieszkaniu może dostarczyć wielu problemów. Prowadząc do pojawiania się wykwitów pleśni, niszczy tynki. Może także być przyczyną uszkodzeń urządzeń elektrycznych. Najważniejszą kwestią jest jednak fakt, że nadmierna wilgoć wpływa niekorzystnie na zdrowie domowników. Można jednak łatwo się jej pozbyć. W jaki sposób? Stosując pochłaniacz wilgoci. Czy zakup silikażelu jest opłacalny i dlaczego? Na to pytanie odpowiemy w poniższych akapitach.Silażel
 


Żel krzemionkowy – bardzo wydajny i niezwykle skuteczny

 

Inwestycja w żel krzemionkowy jest z pewnością dobrym pomysłem. Granulki silikażelu wyróżniają się bardzo dużą wydajnością. Ich właściwości absorpcyjne sprawiają, że świetnie radzą sobie z wilgocią w domu czy z wilgocią w samochodzie. Są nieporównywalnie skuteczniejsze od domowych metod – osuszaniu w ryżu ustawionego w miseczkach albo żwirku dla kotów. Osuszając powietrze, poprawiają jego jakość i zapobiegają niszczeniu mienia. Warto przy tym podkreślić, że na rynku jest dostępny żel krzemionkowy, który można poddawać regeneracji. W chwili, kiedy granulki staną się matowe, wystarczy na kilkanaście minut umieścić je w piekarniku, stopniowo zwiększając temperaturę. Po tym czasie będą gotowe do ponownego użycia. W ten sposób jeden wydatek zapewnia długotrwały czas użytkowania.


Pochłaniacz wilgoci – ochrona mieszkania przed zniszczeniem

 

Nie można zapominać o tym, że silikażel jest inwestycją, która zwróci się w krótkim czasie. Pochłaniacz wilgoci skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i w ten sposób niweluje wydatki, jakie trzeba ponieść na środku grzybobójcze, o remoncie zniszczonych ścian nie wspominając. Jest przy tym zupełnie bezpieczny dla osób przebywających w domu, ponieważ jest produktem naturalnym. Żel krzemionkowy zapobiega także uszkodzeniom domowych sprzętów. Nadmierna wilgotność powietrza jest zabójcza dla delikatnej elektroniki.


Silikażel – przydatny nie tylko w walce z wilgocią powietrza

 

Na tym jednak nie koniec. Silikażel zawsze warto mieć pod ręką – nawet wtedy, jeśli nie borykacie się z wilgocią w domu. Niewielkie paczuszki z kryształkami żelu krzemionkowego świetnie sprawdzą się w kuchni – chociażby w szafkach z produktami sypkimi i przyprawami. Będą skutecznie zapobiegać ich zbryleniu i zepsuciu. Można także umieścić je w apteczce z lekami. Powszechnie wiadomo, że medykamenty powinny być przechowywane w suchym, chłodnym miejscu. Pochłaniacz wilgoci przyjdzie też z pomocą podczas zalania telefonu. Szybka interwencja i obłożenie sprzętu woreczkami z granulkami pozwoli zaoszczędzić na kosztownej naprawie albo – co gorsza – wymianie sprzętu na nowy.


Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl