Strona główna » Blog » Dlaczego kupowanie pochłaniacza wilgoci się opłaca?

Dlaczego kupowanie pochłaniacza wilgoci się opłaca?

Data dodania: 24-06-2020

Silażel
 


Żel krzemionkowy – bardzo wydajny i niezwykle skuteczny

 

Inwestycja w żel krzemionkowy jest z pewnością dobrym pomysłem. Granulki silikażelu wyróżniają się bardzo dużą wydajnością. Ich właściwości absorpcyjne sprawiają, że świetnie radzą sobie z wilgocią w domu czy z wilgocią w samochodzie. Są nieporównywalnie skuteczniejsze od domowych metod – osuszaniu w ryżu ustawionego w miseczkach albo żwirku dla kotów. Osuszając powietrze, poprawiają jego jakość i zapobiegają niszczeniu mienia. Warto przy tym podkreślić, że na rynku jest dostępny żel krzemionkowy, który można poddawać regeneracji. W chwili, kiedy granulki staną się matowe, wystarczy na kilkanaście minut umieścić je w piekarniku, stopniowo zwiększając temperaturę. Po tym czasie będą gotowe do ponownego użycia. W ten sposób jeden wydatek zapewnia długotrwały czas użytkowania.


Pochłaniacz wilgoci – ochrona mieszkania przed zniszczeniem

 

Nie można zapominać o tym, że silikażel jest inwestycją, która zwróci się w krótkim czasie. Pochłaniacz wilgoci skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni i w ten sposób niweluje wydatki, jakie trzeba ponieść na środku grzybobójcze, o remoncie zniszczonych ścian nie wspominając. Jest przy tym zupełnie bezpieczny dla osób przebywających w domu, ponieważ jest produktem naturalnym. Żel krzemionkowy zapobiega także uszkodzeniom domowych sprzętów. Nadmierna wilgotność powietrza jest zabójcza dla delikatnej elektroniki.


Silikażel – przydatny nie tylko w walce z wilgocią powietrza

 

Na tym jednak nie koniec. Silikażel zawsze warto mieć pod ręką – nawet wtedy, jeśli nie borykacie się z wilgocią w domu. Niewielkie paczuszki z kryształkami żelu krzemionkowego świetnie sprawdzą się w kuchni – chociażby w szafkach z produktami sypkimi i przyprawami. Będą skutecznie zapobiegać ich zbryleniu i zepsuciu. Można także umieścić je w apteczce z lekami. Powszechnie wiadomo, że medykamenty powinny być przechowywane w suchym, chłodnym miejscu. Pochłaniacz wilgoci przyjdzie też z pomocą podczas zalania telefonu. Szybka interwencja i obłożenie sprzętu woreczkami z granulkami pozwoli zaoszczędzić na kosztownej naprawie albo – co gorsza – wymianie sprzętu na nowy.


Przejdź do strony głównej Zobacz wszystkie artykuły Blog
EG System Sp. z o.o. Sp. k. EG System
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu